Snímky ze svých zahraničních cest prezentuji už řadu let na fotografických besedách pro veřejnost nebo pro školy. Přednášky vždy individuálně upravuji podle publika, tak aby byly pro posluchače nejen poučné, ale i zábavné. Vždy jde o velkoplošnou projekci desítek fotografií a videí doplněných mým komentářem.

Aktuálně nabízené přednášky:

ČERNOBYL - 30 let poté...
Havárie jaderné elektrárny v Černobylu v dubnu 1986 je dodnes tématem, které zajímá velkou spoustu lidí. Poprvé jsem se do uzavřené oblasti vypravil v roce 2016, tedy třicet let po havárii. Na této besedě promítám snímky z návštěv částečně nebo úplně zaniklých obcí, fotografie z města duchů Pripjať a součástí přednášky je i neméně zajímavé povídání o samotné cestě na Ukrajinu přes Slovensko, Užgorod a Kyjev.
ČERNOBYL - vteřiny před katastrofou
Rozšířená přednáška z další cesty do uzavřené černobylské oblasti, tentokrát i s fotografiemi z návštěvy jaderné elektrárny, unikátní snímky pořízené ze střech panelových domů v Pripjati, nová místa a řada zajímavostí ze života především starších lidí, kteří se do oblasti vrátili.
KANADA / USA - městem i přírodou
Cestování východní Kanadou, konkrétně provinciemi Quebec a Ontario, návštěva Národního parku Mont Tremblant, kanadských měst Montréal, Ottawa, Toronto, snímky z plavby pod Niagarskými vodopády a nakonec dvoudenní putování New Yorkem - nejlidnatějším městem Spojených Států.
ČÍNA - tajemství císařských dynastií
Poutavá přednáška o návštěvě pevninské Číny, kde jsem strávil téměř dva týdny cestováním po Pekingu a okolí. Fotografie Zakázaného města, Velké čínské zdi, Chrámu nebes, hor v oblasti Xiang Shui Hu a pohled na život obyvatel nejlidnatější země světa.
Back to Top