Snímky ze svých zahraničních cest prezentuji už řadu let na fotografických besedách pro veřejnost nebo pro školy. Přednášky vždy individuálně upravuji podle publika, tak aby byly pro posluchače nejen poučné, ale i zábavné. Pokaždé jde o velkoplošnou projekci desítek fotografií a videí doplněných mým komentářem. Všechny besedy jsou ozvučené - součástí je také tematický zvukový doprovod odpovídající danému tématu.

Aktuálně nabízené přednášky:

ČERNOBYL - 30 let poté...
Havárie jaderné elektrárny v Černobylu v dubnu 1986 je dodnes tématem, které zajímá velkou spoustu lidí. Poprvé jsem se do uzavřené oblasti vypravil v roce 2016, tedy třicet let po havárii. Na této besedě promítám snímky z návštěv částečně nebo úplně zaniklých obcí, fotografie z města duchů Pripjať a součástí přednášky je i neméně zajímavé povídání o samotné cestě na Ukrajinu přes Slovensko, Užgorod a Kyjev.
ČERNOBYL - vteřiny před katastrofou
Rozšířená přednáška z další cesty do uzavřené černobylské oblasti, tentokrát i s fotografiemi z návštěvy jaderné elektrárny, unikátní snímky pořízené ze střech panelových domů v Pripjati, nová místa a řada zajímavostí ze života především starších lidí, kteří se do oblasti vrátili.
ČERNOBYL - ve stínu reaktoru
Nejnovější přednáška pořádaná od července 2020, která zahrnuje to nejlepší, co černobylská zóna nabízí, nejnovější videa z uzavřené oblasti, desítky snímků pořízených v průběhu let při mých cestách na Ukrajinu a aktuální informace zprostředkované agenturami, které cesty do Černobylu organizují.
KANADA / USA - městem i přírodou
Cestování východní Kanadou, konkrétně provinciemi Quebec a Ontario, návštěva Národního parku Mont Tremblant, kanadských měst Montréal, Ottawa, Toronto, snímky z plavby pod Niagarskými vodopády a nakonec dvoudenní putování New Yorkem - nejlidnatějším městem Spojených Států.
ČÍNA - tajemství císařských dynastií
Poutavá přednáška o návštěvě pevninské Číny, kde jsem strávil téměř dva týdny cestováním po Pekingu a okolí. Fotografie Zakázaného města, Velké čínské zdi, Chrámu nebes, hor v oblasti Xiang Shui Hu a pohled na život obyvatel nejlidnatější země světa.

WWII - peklo za ostnatým drátem
V průběhu několika let jsem navštívil řadu míst, které neodmyslitelně patří k válečné historii. K těm nejznámějším patří koncentrační tábor Osvětim, pevnost v Terezíně nebo Lidice. Ze všech těchto míst, které dnes slouží jako památník, jsem přivezl řadu fotografií a spoustu příběhů, které jsou součástí této besedy.
Back to Top