Zdeněk MLNAŘÍK, *1980
První digitální zrcadlovku Nikon jsem si pořídil v roce 2012, kdy jsem zároveň zakotvil v České televizi jako regionální redaktor se zaměřením na dění v NP Šumava. V průběhu následujících let jsem, asi jako každý, vyzkoušel několik fotografických žánrů. Z nich mě nakonec nejvíc oslovila krajina, architektura a pouliční fotografie.
Všem těmto tématům se mohu naplno věnovat nejen v Česku, ale i na zahraničních cestách. Řadu snímků jsem si přivezl z Kanady, USA, Číny a taky z Ukrajiny, kde jsem opakovaně navštívil černobylskou zónu. Právě historie tohoto pohnutého místa a desítky fotografií odstartovaly besedy, s nimiž jsem navštívil řadu přednáškových sálů, knihoven nebo škol. Kromě Černobylu jsem do série promítání později zařadil i snímky z ostatních cest a nakonec i přednášku o druhé světové válce doplněnou fotografiemi z Osvětimi, Terezína a Lidic.
Svými fotografiemi přispívám také do publikací, propagačních materiálů a od roku 2017 jsem ambasadorem společnosti Chernobyl X (dříve CHERNOBYLwel.come), která do uzavřené černobylské oblasti organizuje výpravy.

Fotografické publikace:
Černobyl - 30 let poté (2016)
Černobyl - vteřiny před katastrofou (2017)
Chudenice - kdysi a dnes (2018)
Kanada - městem i přírodou (2018)
New York (2018)
Čína (2019)
Back to Top