Zdeněk MLNAŘÍK, *1980
První digitální zrcadlovku Nikon jsem si pořídil v roce 2012, kdy jsem zároveň už nějakou dobu působil jako reportér se zaměřením na dění v Západních Čechách a později v NP Šumava. V průběhu následujících let jsem, asi jako každý, vyzkoušel několik fotografických žánrů. Z nich mě nakonec nejvíc oslovila krajina, architektura a pouliční fotografie.
Všem těmto tématům jsem se mohl naplno věnovat nejen v Česku, ale i na výpravách do zahraničí. Řadu snímků jsem si přivezl z Kanady, Spojených Států, Číny a taky z Ukrajiny, konkrétně z černobylské zóny. Právě historie tohoto místa a desítky fotografií odstartovaly besedy, s nimiž jsem navštívil přednáškové sály, knihovny nebo školy. Kromě Černobylu jsem do série promítání později zařadil i snímky z ostatních cest a nakonec i přednášku o druhé světové válce doplněnou fotografiemi z Osvětimi, Terezína a Lidic.
Svými fotkami přispívám také do publikací, propagačních materiálů a od roku 2017 jsem ambasadorem společnosti Chernobyl X (dříve CHERNOBYLwel.come), která do uzavřené černobylské oblasti organizuje výpravy.
Kromě fotoaparátu a objektivů Nikon používám stativ Benro, který svou kvalitou rozhodně nezaostává za takovou zančkou, jakou je třeba Manfrotto (také jsem dříve vlastnil) a pro transport techniky jsem si oblíbil brašny a fotobatohy Lowepro.

Fotografické publikace:
Černobyl - 30 let poté (2016)
Černobyl - vteřiny před katastrofou (2017)
Chudenice - kdysi a dnes (2018)
Kanada - městem i přírodou (2018)
New York (2018)
Čína (2019)​​​​​​​
Back to Top